Główna » Archiwa

Wybory parlamentarne 2015

Autor: admin dnia 28 października 2015 Brak komentarzy
PiS zwyciężył w Polsce i w powiecie legionowskim

Frekwencja w powiecie była wysoka – wyniosła 61,73%. Do Sejmu RP, z ramienia PiS, wszedł Mariusz Błaszczak zdobywając liczbę 11411 głosów w powiecie legionowskim (w sumie w skali okręgu 73139 głosów). Powiat legionowski ma też nowego senatora prof. Jana Żaryna, który zdobył w powiecie 23102 głosy tj. 45,77% (w sumie, w skali całego okręgu senackiego 119870 głosów, tj. 52,78 […]

Autor: admin dnia 26 października 2015 Brak komentarzy
Prawo i Sprawiedliwość zwycięża w wyborach parlamentarnych!

– 10 lat i 2 dni temu Lech Kaczyński został Prezydentem RP. Bez niego nie byłoby nas tutaj. To Lech Kaczyński stworzył dynamikę polityczną, dzięki której powstał PiS. Potrafił zwyciężać mimo wielu ataków. Mówię Lechowi Kaczyńskiemu – Panie Prezydencie, melduję wykonanie zadania – powiedział Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas Wieczoru wyborczego PiS.

Autor: admin dnia 20 października 2015 Brak komentarzy
Wolny Naród w silnym państwie

25 października powinien być dniem zwycięstwa wyborczego Prawa i Sprawiedliwości. Trzeba zacząć zmiany we wszystkich niemal dziedzinach naszego życia publicznego: w gospodarce, kulturze, edukacji, nauce, obronności, demografii. Trzeba stworzyć ustrojowe warunki do odradzania się polskiej tożsamości i świadomości narodowej. Polacy muszą zyskać rząd i klasę polityczną, której będą ufać.

Autor: admin dnia 18 października 2015 Brak komentarzy
Konwencja PiS w Legionowie z udziałem prezesa J.Kaczyńskiego

Do powiedzenia stanowczego „nie” poprawności politycznej nawoływał w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński. Według niego poprawność polityczna to zestaw poglądów „wmuszanych” społeczeństwu. Podkreślał, że ogranicza ona wolność. Kaczyński na spotkaniu z wyborcami w Legionowie podkreślił, że musimy mieć odwagę, by powiedzieć stanowcze „nie” poprawności politycznej.

Autor: admin dnia 13 października 2015 Brak komentarzy
Polska to Wielka Sprawa – wywiad z Konradem Michalskim kandydatem do Sejmu RP

W latach 2010-2014 był pan radnym miasta Legionowo. W jaki sposób, już jako poseł, chce pan wykorzystać zdobyte doświadczenie? Poseł powinien pamiętać, skąd się wywodzi. Praca dla Polski zaczyna się od pracy dla naszych małych ojczyzn.

Autor: admin dnia 6 października 2015 Brak komentarzy
Spotkanie kandydatów do parlamentu w Jabłonnie

Jabłonna – Dom Ogrodnika. Spotkanie z mieszkańcami gminy. Przewodniczący Mariusz Błaszczak, poseł Jacek Sasin, prof. Jan Żaryn kandydat PiS do Senatu oraz Konrad Michalski, kandydat PiS do Sejmu. Damy radę!

Autor: admin dnia 4 października 2015 Brak komentarzy
Serock: kostka z granitu ważniejsza od ludzi

Jak określić trwające prace na rynku w Serocku: głupota, niegospodarność, arogancja władzy? Podobno nie ma pieniędzy na rozbudowę przedszkoli i szkół w Serocku oraz Woli Kełpińskiej, budowę piętrowego łącznika szkoły podstawowej w Jadwisinie, modernizację sieci kanalizacyjnej i dróg w Zegrzu Północnym, budowę bezpiecznego skrzyżowania (rondo) w Szadkach. Są za to pieniądze na zrywanie wiekowego i zabytkowego bruku, oraz na położenie […]

Autor: admin dnia 4 października 2015 Brak komentarzy
Prawo i Sprawiedliwość na Dniu Ziemniaka w Stanisławowie Pierwszym

Tegoroczne „Święto Ziem­niaka – Dożynki Gminne 2015″ przyciągnęło wielu polityków oraz kandydatów do Sejmu i Senatu. Obok handlowych stoisk, na których – jak na jarmarku – można było wiele kupić i zaspokoić głód, swoją ofertę programową prezento­wali lokalni działacze.

Autor: admin dnia 29 września 2015 Brak komentarzy
Nowy sondaż. PiS będzie rządzić samodzielnie

Według najnowszego sondażu przeprowadzonego przez IPSOS dla „Wiadomości” TVP1 wynika, że Prawo i Sprawiedliwość mogłoby rządzić samodzielnie. PiS z 38 proc. wprowadziłoby do Sejmu 243 posłów. Gdyby wybory parlamentarne odbyły się 23-24 września, to samodzielne rządy mogłoby objąć Zjednoczona Prawica (PiS, Solidarna Polska oraz Polska Razem). W badaniu PiS uzyskało 38 proc., PO – 26 […]

Autor: admin dnia 25 września 2015 Brak komentarzy
PKW wylosowała kolejność list wyborczych. Prawo i Sprawiedliwość numerem 1!

Państwowa Komisja Wyborcza wylosowała w piątek kolejność list wyborczych w październikowych wyborach do parlamentu. I tak – numer 1 otrzymało Prawo i Sprawiedliwość, „dwójkę” zaś Platforma Obywatelska. W wyborach we wszystkich okręgach wyborczych listy zarejestrowało osiem komitetów wyborczych – te komitety wzięły udział w pierwszym losowaniu przeprowadzonym przez Państwową Komisję Wyborczą.

Autor: admin dnia 14 września 2015 Brak komentarzy
Lista kandydatów do Sejmu RP i Senatu RP

Znamy listę kandydatów do Sejmu RP w okręgu numer 20 – powiaty: grodziski, legionowski, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski-zachodni i wołomiński. Wygląda ona w kolejności tak, jak poniżej. Zapraszamy na serwis wyborczy PiS: www.wybierzpis.org.pl

Autor: admin dnia 5 lipca 2015 Brak komentarzy
Konwencja programowa PiS w Katowicach. Beata Szydło zaproszona do odwiedzenia powiatu legionowskiego

Wystąpieniem Jarosława Kaczyńskiego rozpoczęła się w piątek trzydniowa konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości i zjednoczonej prawicy. – Dzisiejsza konwencja jest przygotowaniem do rozpoczęcia dobrej zmiany, do tego, by nasz kraj po wyborach, a liczymy na zwycięstwo, rzeczywiście stał się inny, lepszy pod każdym względem – podkreślał lider zjednoczonej prawicy.

Autor: admin dnia 21 czerwca 2015 Brak komentarzy
Konwencja Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie. Beata Szydło desygnowana na przyszłą premier.

Jeśli PiS zwycięży w wyborach parlamentarnych, Beata Szydło będzie premierem – powiedział na sobotniej konwencji prezes PiS Jarosław Kaczyński. Mamy prezydenta, jeśli się postaramy będziemy mieli także premiera; Polacy chcą pokoleniowej zmiany – przekonywał. Beata Szydło zapewniła, że deklaracje z kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy przyjmuje jako swoje: obniżenie wieku emerytalnego, podniesienie kwoty wolnej od podatku […]