Główna » Artykuły lokalne

Radny miejski Andrzej Kalinowski złożył wniosek o zmianę aktu założycielskiego spółki KZB Legionowo

Autor: admin dnia 13 września 2017 Brak komentarzy

Radny miejski Andrzej Kalinowski złożył wniosek o zmianę aktu założycielskiego spółki KZB Legionowo. Zmiana ta ma uniemożliwić miejskiej spółce sprzedaż publicznego majątku poza kontrolą rady miasta.
Radny Andrzej Kalinowski chce zmian zasad decydowania o dysponowaniu majątkiem zarządzanym przez KZB Legionowo. W poniedziałek (11.09) radny złożył na ręce przewodniczącego Rady Miasta wniosek o zmianę aktu założycielskiego (statutu) spółki
Swoje działania Andrzej Kalinowski skomentował dla naszych czytelników w kilku zdaniach:
Ciągle byłem zbywany przez prezydenta Romana Smogorzewskiego odnośnie informacji dotyczących działalności spółki KZB Legionowo. Prezydent utrzymuje, że jest to spółka prawa handlowego i obowiązuje ją Kodeks Spółek Handlowych oraz tajemnica handlowa spółki. Przecież to spółka, która powstała z przekształcenia komunalnego zakładu budżetowego – w 100 proc. spółka ta jest własnością miasta Legionowo, – czyli wszystkich mieszkańców Legionowa. Stąd mój wniosek do przewodniczącego Rady Miasta aby rozesłał projekt uchwały, w której wprowadzimy zmianę w akcie założycielskim KZB Legionowo sp. z o.o. tak, aby to Rada Gminy decydowała o tym czy KZB Legionowo sp. z o.o. może sprzedać/wydzierżawić/wynająć nieruchomości, które przecież w całości otrzymała od Miasta Legionowo, a nie jak dotychczas ma to miejsce o decyzjach tych decyduje jednoosobowo Prezydent Miasta Legionowo (jest jedynym przedstawicielem Właścicieli na Zgromadzeniu Wspólników).
Teraz wszystko w rękach radnych miasta Legionowo – czy zależy im na majątku miasta czy też nie?

Źródło: http://toiowo.eu/legionowo-zmiana-statutu-kzb-wniosek-radnego/
 
Podziel się na:
  • Google Bookmarks
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF
  • Drukuj
  • Twitter
  • Facebook