Główna » Artykuły lokalne

Konrad Michalski – „Stanowczo czas na zmiany”

Autor: admin dnia 2 lipca 2018 Brak komentarzy

Przed nowymi władzami Legionowa, które wybrane zostaną jesienią br. poprawa komunikacji będzie jednym z pierwszoplanowych zadań. W tej dziedzinie można jeszcze bardzo wiele zrobić. Ponieważ zbliżają się wybory samorządowe prezydent Legionowa i Platforma Obywatelska gotowi są wiele obiecać np.: budowę dwóch wiaduktów nad torami. Ale to tylko obietnice, jak wiele innych. Nie dajmy się ponownie oszukać

Dobrą zmianą jest rewitalizacja peronu na PKP Legionowo Piaski. Brak ławek i obcasy kobiet zapadające się w peronowym piasku – taki obraz stacji mieliśmy aż do dnia dzisiejszego. Teraz na naszych oczach w końcu ulega to zmianie. Przy okazji warto byłoby załatwić jeszcze jedną, wydawałoby się mało ważną sprawę. Chodzi o lepszą synchronizację kursów kolejek SKM i autobusów ZTM linii 731. Często widać, przede wszystkim po południu,ludzi w różnym wieku, którzy po przyjeździe kolejki biegną na złamanie karku do pobliskiego przystanku autobusowego (choć nie aż tak bardzo bliskiego), by zdążyć na nadjeżdżający autobus. Takie zachowanie, chociaż racjonalne, bo autobusy kursują co ok. 40 min. (!), stwarza zagrożenie dla samych biegnących, dla innych podróżnych, dla jadących ulicą samochodów. Apelujemy zatem, panie i panowie z władzy samorządowej – wiecie już, jaki jest problem, więc bierzcie się do pracy.

Z tą chęcią do pracy bywa jednak różnie. Wielokrotnie pisaliśmy, że jedną z najważniejszych spraw w tak gęsto zaludnionym mieście, jak Legionowo, jest problem komunikacji. Piętno na rozwiązywaniu dzisiaj tych spraw odciskają zaniechania i błędy popełnione w minionych latach przez władze miasta. Do najbardziej jaskrawych zaliczyć można nie zadbanie o większą liczbę bezkolizyjnych przepraw przez tory. Władze Legionowa, silnie związane z Platformą Obywatelską, nie potrafiły też rozwiązać problemu modernizacji drogi DK 61. Dopiero rządy PiS przyniosły zmianę. Karygodnym błędem okazało się dogęszczanie miasta. W ślad za kolejnymi blokami i domami pojawiły się samochody. Zmorą mieszkańców stał się brak miejsc parkingowych i wąskie ulice. Stanowczo czas na zmiany.

Konrad Michalski

Źródło: http://toiowo.eu/legionowo-stanowczo-czas-na-zmiany/

Podziel się na:
  • Google Bookmarks
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF
  • Drukuj
  • Twitter
  • Facebook