Spotkanie „Polska Jest Jedna” – wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego odwiedził gm. Nieporęt

W dniu 14 lipca br. wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego p. Jarosław Sellin w ramach cyklu spotkań organizowanych przez Prawo i Sprawiedliwość, pod nazwą „Polska jest jedna”, spotkał się z mieszkańcami powiatu legionowskiego.

Spotkanie odbyło się w Hotelu 500 z Zegrzu Południowym z inicjatywy lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości a zwłaszcza pełnomocnika PiS w gm. Nieporęt p. Janusza Majewskiego oraz p. Leszka Dałka – przyszłego kandydata PiS na urząd wójta Gminy Nieporęt.

Zaproszony gość mówił bardzo ciekawie m.in. o potrzebie prowadzenia świadomej polityki historycznej poprzez budowę instytucji tj. np. muzeów, gdyż tylko zorganizowana forma działalności, jaką jest instytucja, daje realną możliwość wpływania na rzeczywistość, przekazywania polskiego punktu widzenia i dotarcia z tym przekazem do szerszych mas społecznych – w kraju, ale i za granicą.

Minister powiedział, o instytucjach, które są aktualnie w budowie. Są to m.in. muzea. Np. muzeum Jana Pawła II, czy Józefa Piłsudskiego, gdyż wbrew temu, co można byłoby się spodziewać, te dwie, nasze wielkie postacie historyczne nie mają placówek, które byłby poświęcone ich historii, życiu oraz drodze do wielkości.

Jarosław Sellin odpowiadał też na trudne pytania mieszkańców. Na uwagę jednej z osób na sali, że tzw. programy socjalne PiS zadłużają budżet, minister przytoczył dane statystyczne, z których wynika, iż deficyt maleje, a przychody do budżetu wzrastają.

W spotkaniu uczestniczyło ok. 50 osób, które całkowicie wypełniły salę konferencyjną hotelu.

Relacja zdjęciowa z wydarzenia poniżej.

Podziel się na:
  • Google Bookmarks
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF
  • Drukuj
  • Twitter
  • Facebook