Prezydent Andrzej Duda odwiedził Serock w Powiecie Legionowskim

– Przed nami bardzo ważne wybory, które przesądzą o tym, jak będzie się rozwijała Polska w następnych latach – mówił Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z Mieszkańcami Serocka. 

Dodał, że musimy budować nowoczesną Polskę jako kraj nowoczesny gospodarczo, kraj nowoczesnych technologii, kraj rozwinięty, ale musimy być społeczeństwem opartym na wartościach, bo to one dają nam siłę.

– Czuję wielką odpowiedzialność za to, by zostawić następnym pokoleniom jak najpiękniejszą, jak najbezpieczniejszą, jak najlepiej rozwiniętą Polskę. Zamożną, sprawiedliwą i uczciwą, dlatego proszę Państwa o wsparcie – kontynuował.

Przypomniał o wprowadzonych przez ostatnie pięć lat programach społecznych wspierających rodzinę – 500+, 300+, 13. emerytura i renta dla seniorów, czy leki 75+. 

– Chcę, żeby Państwo zarabiali tak, jak w najbogatszych krajach Europy Zachodniej. To jest moje najważniejsze dążenie – oznajmił.

Poprosił o wsparcie, podkreślając, że polska rodzina, młodzi i seniorzy „są w absolutnym centrum”. 

– To do nich kieruje moją politykę. Gwarantuję, że wszystkie świadczenia, o których mówiłem, będą utrzymane. Gwarantuję też, że Polska będzie się rozwijała dynamicznie – powiedział.

Przypomniał, że Rafał Trzaskowski w wywiadzie z 2015 roku powiedział, że podwyższenie Polakom wieku emerytalnego to było działanie modernizacyjne. 

– Wyobrażacie sobie to Państwo? To ma być modernizacja? Wbrew ludziom, szkodząc im, obciążając ich dodatkowymi pracy, zabierając pieniądze z OFE? Że likwiduje się 32 placówki sanitarno-epidemiologiczne w całym kraju. Likwiduje komisariaty policji, to ma być modernizacja? – pytał.

Podkreślił, że jest to „cofanie oraz zwijanie Polski i nie wolno dopuścić do tego, aby tacy ludzie w naszym kraju mogli wrócić do władzy”.

– Nie pozwólmy, by do władzy wrócili ci, którzy niszczyli i niszczą Polskę. Którzy niszczą nasze tradycyjne wartości i podpisują się pod tego typu działaniami. Ja takiej polityce mówię „nie!” i chcę chronić Państwa praw – powiedział.

Źródło:

https://www.andrzejduda.pl/aktualnosci/przed-nami-bardzo-wazne-wybory

Podziel się na:
  • Google Bookmarks
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF
  • Drukuj
  • Twitter
  • Facebook