Legio24: „Rada Powiatu Legionowskiego potępiła bestialską napaść Rosji na Ukrainę”

W poniedziałek (28.02) Rada Powiatu Legionowskiego przyjęła uchwałę, w której potępia zbrodniczą, niczym nie uzasadnioną napaść Rosji na Ukrainę. Radni zadeklarowali w niej również solidarność z Narodem Ukraińskim i zapewnili pomoc.

Poniżej pełna treść specjalnej Uchwały Rady Powiatu Legionowskiego:

Stanowisko Rady Powiatu w Legionowie w sprawie potępienia ataku na Ukrainę 24 lutego 2022 r.

Rada Powiatu w Legionowie działając w imieniu społeczności powiatu legionowskiego zaniepokojonej i oburzonej militarnym atakiem Rosji na Ukrainę, który rozpoczął się 24 lutego 2022 r., wyraża stanowczy protest jednoznacznie potępiając agresję i solidaryzując się ze wszystkimi niewinnymi ofiarami konfliktu. Naruszenie integralności terytorialnej Ukrainy uznajemy jako niemożliwe do zaakceptowania, tragiczne wydarzenie. Chcemy również podkreślić, że obecny konflikt, w którym codziennie giną ludzie – w tym osoby cywilne – jest walką dwóch systemów wartości, gdzie ofiarą pada idea demokracji, jako ustroju kierującego się wolą suwerena, czyli narodu, natomiast w roli agresora występuje ustrój skupiony wokół interesów wąskiej grupy ludzi z pogwałceniem wolności osobistej i politycznej obywateli.

Mając na uwadze tragiczną sytuację solidaryzujemy się i pochylamy z troską szczególnie nad losem mieszkańców bliskich nam regionów Ukrainy. Wieloletnie partnerskie relacje z Rejonem Kosowskim w Obwodzie Iwanofrankowskim zbliżyły nasze samorządy. Powiat Legionowski, jako wspólnota ludzi dobrej woli, deklaruje pełną gotowość do niesienia wszelkiej możliwej pomocy.

Źródło: https://legio24.pl/pl/11_wiadomosci/740_powiat/115668_rada-powiatu-legionowskiego-potepila-bestialska-napasc-rosji-na-ukraine.html

Podziel się na:
  • Google Bookmarks
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF
  • Drukuj
  • Twitter
  • Facebook