Główna » Wyniki ankiet

Mieszkańcy chcą użyteczności publicznej (np. pod bibliotekę), jeśli miasto sprzeda atrakcyjny grunt w centrum Legionowa przy Muzeum Historycznym

Autor: admin dnia 14 listopada 2012 Brak komentarzy

Kończymy ankietę, w której badaliśmy Państwa opinie na zapowiedź sprzedaży atrakcyjnego gruntu w centrum Legionowa, w pobliżu obecnego Muzeum Historycznego (dawna porodówka).

Przypomnijmy: w pierwszej połowie 2012 roku radni przegłosowali uchwałę zezwalającą prezydentowi na sprzedaż działki. Uchwała rodziła jednak spore kontrowersje nawet wśród koalicji rządzącej PO, PS, NMNS. Po burzliwych obradach radni koalicji zgodzili się dać zgodę na zbycie gruntu pod warunkiem, że nowy właściciel udostępni miastu część nowopowstaego obiektu pod bibliotekę. Miało to być wpisane do aktu notarialnego. Radni uchwałę przyjęli, ale po pewnym czasie okazało się, że miasto wycofuje się z tego pomysłu, twierdząc iż niemożliwe jest notarialne zobowiązanie nowego właściciela do czegokolwiek. Wzbudziło to reakcję niektórych radnych. Z wypowiedzi do gazet wynikało, że niektórzy z nich czują niezadowolenie z takiego obrotu sprawy. Na przeciw tej sytuacji wyszło Prawo i Sprawiedliwość, które zgłosiło projekt uchwały cofającej zgodę władzom miasta na sprzedaż gruntu, co najmniej do czasu, kiedy zostanie przedstawione rozwiązanie, które będzie uwzględniało publiczną użyteczność dla terenu, i które usatysfakcjonuje wszystkich radnych.

Pomimo, że uchwała nie przeszła, to jednak radni PiS odnieśli sukces. Na dzień dzisiejszy przetarg został zatrzymany. Niestety prezydent będzie musiał teraz wyemitować obligacje zadłużające Legionowo na kolejne 10 000 000 złotych (wcześniej warunkował niewyemitowanie tych obligacji od pozytywnego przebiegu transakcji z gruntem). Jednak zadłużanie jest wynikiem przede wszystkim jego wcześniejszej, nieodpowiedzialnej polityki. Czy tylko uchwała radnych PiS miała wpływ na odwołanie przetargu? Czy do gruntu rości sobie prawa osoba prywatna? Czy prawdą jest, że teren chciała kupić jedna z sieci dyskontów? Sprawa jest niejasna i wielu rzeczy nie wiemy, ale na pewno Prawo i Sprawiedliwość będzie ją bacznie monitorować…

Co do głosu Mieszkańców Legionowa – aż 75% z głosujących opowiada się za tym, aby miasto zadbało o to, by w tak atrakcyjnej lokalizacji była zapewniona użyteczność publiczna. Dziękujemy za głosy!

Wyniki ankiety znajdziesz >> TUTAJ <<

Podziel się na:
  • Google Bookmarks
  • Wykop
  • Śledzik
  • PDF
  • Drukuj
  • Twitter
  • Facebook